Dřevostavba na klíč

Základem dřevostavby je dřevěná konstrukce z KVH hranolů, kterou stavíme s nejvyšší precizností. Stavba vzhledem k šířce konstrukce šetří vnitřní prostor a zařazuje se mezi nízkoenergetické domy. Je velmi příjemným a útulným domovem, který přináší značnou úsporu nákladů na vytápění. Pevnost dřevostavby a její vnější vzhled je od zděného domu k nerozeznání, což se týká i pohledu z interiéru.

•  Difúzně uzavřená konstrukce se nejčastěji využívá u nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb. Používá se parozábrana, která má vysoký difúzní odpor a nepropustí vlhkost z vnitřního prostředí do konstrukce domu.

•  Na vyžádání je možné dům postavit také s difúzně otevřenou konstrukcí.
Skladba obvodové stěny a konstrukce domu HP90

Stavba obvodového pláště domu je projektována ze samostatných, rychle montovatelných sendvičových stěn šířky 185 mm, které jsou vyrobeny z desek FERMACELL + dřevěné, sušené a hoblované nosné konstrukce z KVH hranolů 160x60 mm + vnitřní izolační vata 160 mm.

Vnější stěna je dále zateplena fasádním polystyrenem tl. 100 mm a zakončena fasádní omítkou WEBER – TERRANOVA.

Vnitřní dělící příčky: dřevěná konstrukce z KVH hranolů 100x60 mm, Fermacell 12,5 mm oboustranně. Vnitřní izolační vata 100 mm. Je protihluková a nepřenáší hluk jako zděná konstrukce.

Okna: 6komorová okna s trojskly.

Střecha je provedena z vazníkových elementů krytých střešní krytinou BRAMAC. Střecha je perfektně odvětraná a odizolovaná izolační vatou 260 mm.

Skladba podlahy: základová deska, hydroizolace, podlahový polystyren 2x50 mm, betonový potěr 50 mm, mirelon/lepidlo, finální podlaha.

Povrchové úpravy: Vnitřní stěny, stropy - výmalba (3x nátěr). Koupelna, WC - keramická dlažba + obklady. Zádveří - keramická dlažba. Ostatní místnosti - plovoucí podlaha.

Standardy a použité materiály domu HP 90

Kompletní rozpis standardů a použitých materiálů si můžete stáhnout zde: